Akrep Eve Neden Gelir

Akrep

Akrepler evlere neden gelir konusu çok fazla kapsamlı olmasa da belli başlı nedenleri mevcuttur.

Akrep haşereleri sıcak, soğuk, yağışlı, güneşli her alan ve ortamda yaşayabilirler. Akreplerin yaşam alanları oldukça fazladır. Evde, bina içinde, sokakta, depolarda, ağaç oyuklarında, taş duvar oyuklarında yaşayabilirler.

Bu alanlardan İnsanlar için en önemlisi evlerdir. İnsan yaşamına etki eden ciddi tehdit edici unsur olan akrepler evde yaşadıkları ve bulundukları takdirde rahatsızlık unsurudur.

Genellikle evlerde sonbaharda görülen akrepler zehirlerini az su ile beslenerek koruma altına almaktadırlar. Yağmurların sık yağması işle yuvalarının bozulması sonucu kalacak yer aramaya çalışan ve bazı uygun yerlerinde ev ve binaların içi olarak gören akrep haşereleri bu alanlara doğru yönelir ve evde akrep duvar yarıklarında, ayakkabı içlerinde, yatak içlerinde ve ahşap evlerde görebilmemiz mümkündür.

Daha çok akreplerin evlere yönelmelerinin sebebi akreplere göre daha rahat olması ve uygun yerlerde yuva yapma ihtimalinin fazla olduğudur. Kendi yuvalarının bozulması sonucu mecburi olarak evlere yönelmektedirler.

Akrep ev içlerinde yaşadığı mevcut zamanlarda çok dikkatlidir. Orada beslenebilmeyi ve yaşamını sürdürebilmeyi amaçlamıştır. İşte bu yüzdendir ki gizli bölmeleri bulup oralarda saklanır.

Evde akrep saklandığı süre içerisinde kendini daima koruma altında tutar. Herhangi bir tehdit sezdiği an ağzında beslediği sıvı ile kendisine zarar vereceğini düşündüğü hayvana ya ada insana bu zehri ( sıvıyı ) akıtır.

Dikkat edilmesi gerekir…

Akreplerin eve yönelmesi çok ciddi bir husustur. İnsan hayatını tehlikeye atacak sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Bir önceki yazımız olan AKREP ZEHİRLİ MİDİR? başlıklı makalemizde akrep ve akrep sokması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir