Akrepten Korunma ve Kurtulma Yöntemleri

Akrep haşere grubunun en tehlikeli hayvanlarından bir tanesidir. Ölümcül bir etkiye sahip olan akrep belli başlı özelliklere sahiptir.  Ağzına salgıladığı zehir sayesinde avını kolayca algılayabilir ve beslenmesini sağlayabilir.

Özellikle insanları tehdit eden hatta ve hatta ölümcül olarak tehdit eden akrepler birçok önlem aldırabilirler.

Akrep

Akrepten korunma yollarını tanımlayacak olursak, öncelikli bilmemiz gereken çok ciddi ve planlı bir şekilde akrepten korunmamız gerektiği. Çünkü en ufak bir hatada yaralanma ve ölüme kadar götürebilir.  Akreplerin bulunduğunu ve yuva yaptığını düşündüğünüz her yere mutlak uzman bir ekip tarafından ilaçlama yapılmalıdır.

Akreplerin nemli ve loş yerlerde yaşamayı sevdiklerini biliyoruz işte bu yüzden ayakkabılarımızı giymeden önce bakarak giymemiz gerekir, yatağımıza bakarak girip tedbirimizi almamız gerekir.

Belli başlı akreplerden kurtulma yöntemleri mevcuttur. Bunlardan en birincisi akreplerden korunma yöntemlerde bahsettiğimiz gibi uzman bir kadro ve bu akrep ilaçlama işinde başarılı kişiler tarafından ilaçlama yapılması ve bunun takibinin sağlanması çok önemlidir.

Hatta duymadığınız ya da etkisinin olacağını düşünmediğiniz bir kurtulma ve korunma yöntemi de akreplerin yuva yaptığı ve yuva yaptığını düşündüğünüz yerlerde tavuk yetiştiriciliği yapmanızdır.  Çünkü tavuklar akrep yemeği severler. Yedikleri akrep zehirli olsa dahi bundan etkilenmezler. Bunun sebebi de akrebin zehrinin tavuk hayvanının sindirim sistemi tarafından etkisiz hale gelmesidir.

İlaç seçiminde sıvı ilaçlar daha çok tercih edilir aslında her türlü kalıcı çözüm sunulan ilaç uzman kadro tarafından kullanılmaktadır. Püskürtmeli olarak kullanılan ve kesin çözüm sunan ilaçlama sonrası bu uygulamayı devam ettirmek ve takibini sağlamak gerekir

Bir önceki yazımız olan AKREP ZEHİRLİ MİDİR? başlıklı makalemizde akrep ve akrep sokması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir