Fare

Fare

Dünya ve ülkemiz üzerinde görülen insanlardan sonra en yaygın ve kalabalık grup olan fare ilaçlama birçok çeşidi ve türü ile insan yaşamını olumsuz etkileyen canlılardandır.

Hem otçul hem de etçil olan bu canlılar beslenmek amacı ile nüfusun yoğun olduğu bölgelerde sık görülür ve taşıdıkları mikroplar nedeni ile oldukça zararlı canlılardır.

Fare boyutlarından uzun kuyrukları, güçlü çene yapıları ve hızlı hareketleri ile bilinen türüne göre boyutları ve renkleri değişiklik gösterir.

Memeli canlılar arasında olan fare doğurarak çoğalır ve her bir defada 10-12 yavru dünyaya getirir. Yavrular birkaç hafta içinde erginliğe ulaşırlar.

Fareler beslenmesini her şeyden sağlarlar. Evlerimize kadar girebilen bu canlılar her yere tırmanabilme ve esnek yapıları ile her bölgede gezebilirler.

Fare ile mücadele oldukça zordur çok hızlı hareket eden ve gruplar halinde yaşayan bu canlılar ile savaşmak için tek kesin çözüm fare ilaçlama yapmaktır.

Fareler sadece taşıdıkları mikroplar ile değil aç kaldığı takdirde beslenmek için insanların belli bölgelerini kemirdikleri bilindiği için evinizde ya da iş yerinizde fare görmeniz halinde en kısa süre ilaçlama firmaları ile görüşüp deneyimli bir fare ilaçlama firması ile yaşam alanlarınızı ilaçlamanız gerekmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir