Kalorifer Böcekleri Nasıl Hareket Eder?

kalorifer bocegi

Yaşamlarını hemen hemen her bölgede geçirebilen zararlı haşereler oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olup; kanatları olan türleri bulunsa da uçamadıkları için oldukça gelişmiş bacaklara sahiplerdir. Kalorifer böcekleri oldukça hızlı hareket eder. 6 adet bacağı bulunmaktadır. Yuvalarından gece ortaya çıkan bu zararlı canlı hem etçil hemde otçul olarak beslenebilir.

Baş kısmında bulunan iki uzun anteni, kalorifer böceği için sinyal almaya yarar. Bu sinyaller sayesinde birbirleri ile iletişim halinde bulundukları gibi gelecek tehlike hakkında birbirlerini haberdar etmelerini sağlamaktadır. Ayrıca bu antenler sayesinde çok uzakta bulunan bir yiyeceği de rahatlıkla algılayabilen; Kalorifer böcekleri gidecekleri yeri bu şekilde belirler.

Kalorifer böcekleri, kanatlı haşereler olmalarına rağmen uçamazlar. Bir kalorifer böceği, birkaç saat içerisinde kilometrelerce yol kat edebilir. Dayanıklı bir bünyeye sahip olan bu zararlı haşere ile mücadele oldukça zordur. İstedikleri her alana rahatlıkla giriş çıkış sağlayabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan AKREP ZEHİRLİ MİDİR? başlıklı makalemizde akrep ve akrep sokması hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir