Kene

Kene

Ülkemizde son yıllarda hızla artan kene vakasından ölen sayısına maalesef ki her geçen gün yenisi eklenmektedir. Bu yıl kene ısırması sonucu ölenlerin sayısı şimdiden çok fazladır. İlkbahar aylarının da gelmesi ile artış gösteren kene ısırmasına karşı alınması gereken önlemlerin başında ilaçlama gelmektedir.

Kene ; insan ya da hayvan kanı ile beslenen 8 bacaklı genelde hayvanlarının üzerinde ya da ormanlık alanlarda sıklıkla görülen dönemin en tehlikeli canlıdır.

Salgıladığı salgılar sayesinde ısıracağı bölgeyi uyuşturur ve günlerce o bölgede kalıp kan emme işlemini gerçekleştirir ve kesinlikle görmezseniz ısırıldığınızı anlamazsınız.

Keneden korunma yöntemleri konusunda değinecek olursak bu zamanlarda ormanlık alanlardan uzak durmakta fayda vardır ya da yaşadığınız bölge bağlık bahçelik bir yer ise mutlaka böcek ilaçlama servisleri ile görüşüp kene ilaçlama konusunda yardım istemelisiniz.

Ormanlık alanlara gidilmiş ise gelindiğinde mutlaka vücudunuzu kontrol edin. Kene görmeniz halinde zaman kaybetmeden sağlık kuruluşuna başvurun. Keneyi tek başınıza çıkarmanız çok risklidir kene kendini tehdit altında hisseder ise kan ile birlikte virüsü de vücudunuza boşaltacaktır.

Haşere ilaçlama firması olarak yıllardır Türkiye genelinde tüm illerde verdiğimiz kene ilaçlama hizmeti ile sizlere destek olmaktayız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir