Örümcek

Örümcek

Örümcek Dünya’nın her bölgesinde görülen; insan sağlığını tehdit eden zehirli canlılar arasındadır. Sekiz bacaklı olan bu canlı ısırarak, tükürerek ya da bazı türlerinde üstündeki tüyleri ok olarak fırlatarak zehirlerini yayarlar.

Örümcek hem etçil hem de otçul bir canlıdır. Açlığa dayanamayan örümcek genelde bireysel olarak yaşar. Sadece çiftleşme döneminde dişi örümcek ile bir araya gelen erkek örümcek; çoğalma gerçekleştikten sonra dişi örümcek tarafından öldürülür. Bunun nedeni tam olarak bilinmemektedir.

Özel ağları sayesinde avlanan bu canlıların türlerine göre yerde avını kovalayarak ya da tuzak kurarak da avlanırlar. Genelde böcek, kuş, küçük sürüngenler ile beslenirler.

Evlerde kapı aralıklarına, yatak ve koltuk altlarına ve balkonlara ağ ören bu canlıların zehirli olup olmadığını bilemediğimiz için mutlaka evinizde görülmesi dahilin de bir ilaçlama firması ile görüşülmesi en sağlıklı verilmiş karar olacaktır.

İlaçlama firması olarak örümcek ilaçlama konusunda özel geliştirilen ilaçlar ve ilaçlama aletleri ile sizlere yıllardır verdiğimiz böcek ilaçlama servisleri ile 7/24 ekonomik ve hızlı hizmet sunmaktayız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir