Sivrisinek

Sivrisinek

Sıcak iklimin olduğu bölgelerde çok sık görülen sivrisinek; altı bacaklı, başında iki tane anteni bulunan ve beslenmesini insan kanı ile sağlayan canlılardır.

Çoğunlukla pis su atıkları, kanalizasyon ve çöplüklerin olduğu bölgede yuvalanan sivrisinek; beslenmek için insan kanına ihtiyacı vardır. Özellikle yaz aylarında artış görülen sivrisinek, yumurtlama yöntemi ile çoğalır ve her bir defada yüzlerce yumurta yapabilir. Bu yumurtaları pis su atıklarının bulunduğu bölgeye bırakırlar.

Dişi sivrisinek insan kanı ile beslenirken, erkek sivrisinek besin ihtiyacını bitkilerin özsuyu ya da şekerli besinlerden sağlamaktadır.

Sivrisineklerin insanları ısırması dolayısı ile birçok hastalığında geçmesine sebep olmaktadır. Özellikle sıtma, fil hastalığı ve sarıhumma gibi hastalıklara yakalanmamıza sebep olan bu canlılara karşı bireysel olarak mücadele etmek oldukça zordur.

Sivrisinek ile mücadele için çevrenizde pis su alanlarını yok etmelisiniz ama kesin çözüm için mutlaka ilaçlama servisleri ile irtibata geçmektir.

Bursadaki ilaçlama  firmaları,Ankaradaki ilaçlama firmaları,Kocaelindeki ilaçlama firmaları ve İzmir ilaçlama firmaları olarak      sivrisinek ilaçlama ya da tüm böcek ilaçlama işlemleri ile sizlerin sağlığını korumak için 7/24 hizmet vermekteyiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir