Yılan

Yılan

Sürüngengiller familyasından olan yılan, omurgalı, pullu ve etçil canlılardır. İnsanların hem içleri ürperten hem de zehirli olmaları nedeni ile hayatımızı tehlikeye atan canlılardandır.

Beslenmelerini kuş, fare, tavşan ve diğer sürüngen böceklerden sağlayan yılanlarını bazılarını avlarını yakaladıklarında zehirleri ile öldürürken bazı yılan çeşitleri ise avlarına dolanır ve boğarak öldürür.

Yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar ve bazı yılan çeşitleri kuluçkaya yatar.  Hemen hemen her bölgede görülen 3000 çeşit yılan türü bulunmaktadır. Sıcak iklimin görüldüğü bölgelerde çok sık rastlanan yılan, gündüzleri saklanıp dinlenir iken geceleri avlanmak için ortaya çıkar.

Dişileri erkek olanlara göre daha iri ve ağır olur. Gözleri çok iyi görmez ama yerdeki titreşimi hissettikleri algıları oldukları için etrafında olan biten tehlikeyi ya da avı hemen algılayabilir.

Kimi yılan ağaç dalları, ağaç kütükleri çevresinde görülse de, geneli yerde toprak altında bulunur.

Oldukça tehlikeli olan yılan ile mücadele bireysel olarak yapılmamalıdır. Yılanın görüldüğü bölgede önlem almak için mutlaka ilaçlama firmaları ile görüşmelisiniz.

Yılan ilaçlama konusunda yıllardır verdiğimiz hizmetler ile siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak için oluşturduğumuz böcek ilaçlama servisleri ile sizlere hem yaşam alanlarınızı hem de okul, hastane, cami gibi ortak kullanım alanların ilaçlama yapılmasında yardımcı olmaktayız.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği başlıklı makalemizde böcek ilaçlama servisi, hamam böceği ve hamam böceği ilaçlama hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir